Arego
Støtt oss

Heider og ære på årsmøtet

31.03.2017

Tradisjonen tru vart det på årsmøtet i Stord IL delt ut heidersmerke til ei rekke eldsjelar. 

I tillegg til mange flotte representantar frå dei andre gruppene, vart åtte representantar frå handballen satt pris på i form av utmerkingar. 

 

GULLMERKET
Øyvind Epland har vore "handballfar" i nærare 30 år og har vore særs engasjert i heile denne perioden. Han har sete i styret i klubben og vore med på å utforma særs gode arrangement rundt elitekampane. Han har hatt ansvar for det tekniske under Handballfestivalen i mange år og har løyst alle oppgåver på ein særs god måte. Øyvind veit alltid kven han må be om hjelp for å få ting gjort på enklaste måte - til beste for alle!

SØLVMERKET
Anne Marie Nyhammer har vore aktiv handballspelar for Stord, og har dei siste ti åra organisert fritidsaktivitetane under Handballfestivalen. Ho syner ei svært positiv haldning, og klarer på ein god måte å få med seg dei ressursane ho treng for å få arbeidet gjort – både fameliemedlemmar og andre. Ho er nytenkande, samtidig som ho tek vare på dei tinga som har fungert bra tidlegare.

 

BRONSEMERKET

Eva Litlabø har vore med og organisert sekretariatet under Handballfestivalen i mange år. Ho er særs positiv og flink til å få folk til å jobbe saman i rett retning.

Richard Juvik har vore med i teknisk gruppe i nesten ti år saman med Øyvind Epland. Desse to har hatt eit godt samarbeid og har vist at dei har full kontroll på alle oppgåvene dei har stått ovanfor. Rigging av banar, oppstilling til defilering, tette toalett, mobile vaskar, fulle boskorger og manglande straum – dette er ting Richard har ordna for oss i snart ti år!

Dag Vidar Nordhus har sete i styret til Stord Elite og lagt ned mange timar som oppmann på aldersbestemte lag i ein lang periode. Han har jobba med tryggleiken under Handballfestivalen i mange år, og har her heva kvaliteten på tryggleiksarbeidet til eit unikt nivå – noko som er særs viktig for at festivalen har blitt det den er i dag med over 350 deltakande lag!

Rune Loftheim har vore i Stordhandballen i mange år. Han har vore trenar og oppmann for fleire spelargrupper dei siste åra, og har i tillegg vore oppmann for Elitelaget. Han er alltid positiv til dugnadar og andre oppgåvar i klubben – og er flink til å overføre denne haldninga til spelarane sine.

Sigbjørn Almås (var ikkje til stade) har lang fartstid i klubben som spelar, og etter kvart som trenar og oppmann. Han har ei sterk ansvarskjensle for at ting skal fungera godt i klubben, og tek initiativ til endringar for å oppnå dette. Han tek tak der han ser det trengs, anten på daglege arrangement i hallen eller under Handballfestivalen og er eit godt førebilete for gutane han har trena og vore oppmann for.

I tillegg fekk Arve Havnerås sølvmerket frå fotballgruppa (men han vart og innstilt frå handballgruppa) og Aksel Sæther fekk bronsemerket. 

Stord Handball gratulerar alle eldsjelane - og vil retta ei stor takk til alle som legg ned ufattelege timar for å legge til rette for aktivitet for barn og unge på Stord!

 

Kontakt oss
  • J6-1
  • J6-2
  • J7-1
  • J7-2
  • Rackethallen
    M
    03:00-07:00


    Leirvik/Langeland fødde i 2011.

     

    Hovudtrenar
    TBA | 


    Trenarteam

    TBA | 


    Oppmann

    TBA | 


    Send epost til laget

  • Nordbygdohallen
    M
    02:00-06:00


    Hystad/Rommetveit fødde i 2011.

     

    Hovudtrenar
    TBA | 


    Trenarteam

    TBA | 


    Oppmann

    TBA | 


    Send epost til laget

  • Rackethallen
    To
    16:00-17:00


    Leirvik/Langeland fødde i 2010.


    Hovudtrenar
    TBA |

    Trenarteam
    Martha Hammersland | 48228453

    Oppmann

    Martine E. Spratt | 92615859


    Send epost til laget

     

  • Nordbygdo
    To
    16:00-17:00


    Hystad/Rommetveit fødde i 2010.

     

    Hovudtrenar
    Cecilie Eriksen | 92447096

    Trenarteam
    Else Marie Søgaard | 90564085


    Oppmann

    Hogne Buchvold | 98641330


    Send epost til laget

     

  • J8-1
  • J8-2
  • J9-1
  • J9-2
  • Rackethallen
    To
    16:00-17:00


    Leirvik/Langeland fødde i 2009.

     

    Hovudtrenar
    Aksel Sæther | 97556014

    Oppmann

    Kristine M. Sæther | 97010823


    Send epost til laget

     

  • Nordbygdo
    M
    16:00-17:00


    Hystad/Rommetveit fødde i 2009.

     

    Hovudtrenar
    Jonathan Gniste | 47343679

    Oppmann

    Frank Haugland | 95990098


    Send epost til laget

     

  • Rackethallen
    O
    17:00-18:00


    Leirvik/Langeland fødde i 2008.

     

    Hovudtrenar
    Marte Wirum | 92424107

    Trenarteam
    Terje Tvedten | 92810559


    Oppmann

    Martine E. Spratt | 92615859


    Send epost til laget

      

  • Nordbygdo
    M
    17:00-18:00


    Hystad/Rommetveit fødde i 2008.

     

    Hovudtrenar
    Anita M. Hakestad | 90050003

    Trenarteam
    Tina D. Nilsen | 90606423

    Oppmann

    Anita Hammersland | 91166240


    Send epost til laget 


  • J10-1
  • J10-2
  • J11-1
  • J11-2
  • Gamlehallen
    To
    17:00-18:00

     

    Leirvik/Langeland fødde i 2007.

     

    Hovudtrenar
    Gunnhild Hauge | 90851117

    Trenarteam
    Siri B. Vik | 47303438
    Ina Blikra Valvatna | 90731606


    Oppmann

    Anne Marie Skjerven | 91674844


    Send epost til laget

     

  • Nordbygdo
    M
    17:00-18:00

     

    Hystad/Rommetveit fødde 2007. 

     

    Hovudtrenar
    Lene Horne Dale | 45470908


    Oppmann

    Ingrid Hårde | 95725461


    Send epost til laget

     

  • Gamlehallen
    O
    17:00-18:00
    Gamlehallen
    F
    17:00-18:00


    Litlabø/Langeland, fødde i 2006.


    Hovudtrenar:
    Frode Bekkenes | 46424058

    Trenarteam:
    Jorunn Aspen | 41529689

    Oppmann:
    Monica Ann Skår | 47848655 

    Send epost til laget

     

  • Gamlehallen
    Ti
    18:00-19:00
    Nyehallen
    O
    15:30-17:00


    Leirvik, Hystad og Rommetveit, fødde i 2006.


    Hovudtrenar:
    Tonje Aamot Haga | 98814949

    Trenarteam:
    Roy Sverre Amundsen | 99225785
    Christian Alfredsen | 

    Oppmann:
    Hilde Karin Alfarnes | 48122161

    Send epost til laget

     

  • J12-1
  • J12-2
  • J13-1
  • J13-2
  • Gamlehallen
    Ti
    16:00-17:00
    Gamlehallen
    O
    15:30-17:00


    Leirvik/Langeland, fødde i 2005.


    Hovudtrenar:
    John Andersen | 93890259

    Oppmann:
    Line Solheim | 93456895

    Send epost til laget

  • Nordbygdo
    Ti
    15:30-17:00
    Nordbygdo
    To
    17:00-18:00


    Hystad/Rommetveit, fødde i 2005.


    Hovudtrenar:
    Ellen Salomonsen | 41209387

    Trenarteam:
    Kari Braathen | 97658446 


    Oppmann:
    Ove Røstbø | 99021329

    Send epost til laget

     

  • Nyehallen
    Ti
    15:00-16:30
    Rackethallen
    F
    16:00-18:00


    Leirvik/Langeland, fødde i 2004.


    Hovudtrenar:
    Aksel Sæther | 97556014

    Trenarteam:
    Terje Tvedten | 92810559


    Oppmann:
    Tonje Aamot Haga | 98814949

     

    Send epost til laget

     

  • Nordbygdo
    Ti
    19:00-20:30
    Nordbygdo
    F
    17:00-18:30


    Hystad/Rommetveit, fødde i 2004.


    Hovudtrenar:
    Ørnulf Botnen | 92032170

    Trenarteam:
    Trine Skår Lande | 91391257
    Njål Hamre Olsen | 


    Oppmann:
    Kjellaug Eide | 95700122


    Send epost til laget

     

  • J14-1
  • J14-2
  • J15
  • J16
  • Gamlehallen
    M
    15:30-17:00
    Gamlehallen
    O
    17:00-18:30
    Gamlehallen
    To
    15:30-17:00


    Leirvik/Langeland fødde i 2003.


    Hovudtrenar:
    TBA |

    Trenarteam:
    Ingelin Havn | 94195600
    Jakob Saghaug | 93801236

    Oppmann:
    Hege Våmartveit | 41108775

     
    Send epost til laget

     

  • Nordbygdo
    M
    19:00-20:30
    Nordbygdo
    To
    18:00-19:30


    Hystad/Rommetveit fødde i 2003.


    Hovudtrenar:
    TBA |

    Trenarteam:

    Åsa Eldøy | 99261371
    Tina D. Nilsen | 90606423

    Oppmann:
    Ingrid Marie Grov | 99225255

    Send epost til laget

     

  • Rackethallen
    M
    20:00-21:30
    Nordbygdo
    O
    19:00-20:30
    Gamlehallen
    F
    15:30-17:00


    Jenter fødde i 2002.


    Hovudtrenar:
    Jonathan Gniste | 47343679

    Trenarteam:
    Thomas Nøkling | 95250070
    Christian Alfredsen | 92207814
    Elisabeth Ø. Larsen | 


    Oppmann:
    Tone Skåtevik | 41146282 


    Send epost til laget

     

  • Nordbygdo
    O
    19:00-20:30
    Rackethallen
    To
    17:00-18:30


    Lag for jenter fødd i 2001.


    Trenar:
    TBA | 


    Oppmann:
    Eva Litlabø | 99019632


    Send epost til laget

     

  • J18
  • D5
  • D2
  • G6
  • Rackethallen
    M
    15:30-17:00
    Nyehallen
    O
    20:00-21:30
    Nyehallen
    F
    18:00-19:30


    Lag for jenter fødd i 1999/2000.


    Hovudtrenar:
    Tor-Christian Sæbø | 97021144


    Oppmann:
    TBA | 


    Send epost til laget

     

  • Rackethallen
    M
    15:30-17:00
    Nyehallen
    O
    20:00-21:30
    Nyehallen
    F
    18:00-19:30


    Damer 5. divisjon .


    Hovudtrenar:
    Tor Christian Sæbø | 97021144

    Oppmann:
    TBA | 


    Send epost til laget

     

  • Nyehallen
    M
    17:00-19:00
    Nyehallen
    Ti
    16:30-18:00
    Nyehallen
    To
    19:30-21:00


    Seniorlag for damer i 2. divisjon


    Hovudtrenar:

    Bjarte Epland | 48153218


    Oppmann:

    Franny Bøthner | 98805456

    Send epost til laget

     

  • Rackethallen
    M
    03:00-09:00

    Gutar fødde i 2011.

     

    Hovudtrenar
    TBA | 


    Oppmann

    TBA| 


    Send epost til laget

     

  • G7
  • G8
  • G9
  • G10
  • Rackethallen
    O
    16:00-17:00

    Leirvik/Langeland fødde i 2010.

     

    Hovudtrenar
    Frode Bekkenes | 46424058


    Oppmann

    Frode Bekkenes | 46424058


    Send epost til laget

     

  • Nordbygdo
    O
    17:00-18:00


    Gutar fødde i 2009.

     

    Hovudtrenar
    Ingemar Olsson | 47341418

    Trenarteam
    Marthe Olsson | 41335992

    Oppmann

    Marthe Olsson | 41335992


    Send epost til laget

     

  • Nordbygdo
    Ti
    17:00-18:00


    Gutter fødde i 2008.

     
    Hovudtrenar
    Erlend Gullberg | 91693197

    Trenarteam
    Cristian Valenza | 94163851
    Karl Einar Salomonsen | 99219193


    Oppmann

    Øystein Rykkje | 93039034

    Send epost til laget

     

  • Rackethallen
    Ti
    16:30-17:30

     

    Gutar fødde i 2007.

     

    Hovudtrenar:
    Aksel Sæther | 97556014
     

    Oppmann:
    Monika Lohela | 99616929


    Send epost til laget

     

  • G11
  • G12
  • G14
  • G16
  • Nordbygdo
    O
    18:00-19:00
    Nordbygdo
    F
    16:00-17:00


    Gutar fødde i 2006.


    Hovudtrenar:
    Thomas Nøkling | 95250070

    Trenarteam:
    Martin Dahl Olsen | 97117790 


    Oppmann:
    Gunnhild Lothe | 41510045


    Send epost til laget

     

  • Gamlehallen
    O
    15:30-17:00
    Rackethallen
    F
    18:00-19:00


    Lag for gutar fødd i 2005.


    Hovudtrenar:

    TBA | 

    Trenarteam:
    TBA | 

    Oppmann:
    Silje Vatna | 90926633


    Send epost til laget

     

  • Nordbygdo
    Ti
    18:00-19:30
    Nyehallen
    To
    16:30-18:00
    Nordbygdo
    S
    17:00-18:30


    Gutar fødde i 2004.


    Hovudtrenar:
    TBA | 

    Trenarteam:
    Cristian Valenza | 94163851
    Rune Loftheim | 45411760

    Oppmann:
    Solveig Laukhammer | 92240386


    Send epost til laget

     

  • Rackethallen
    Ti
    17:30-19:00
    Nordbygdo
    To
    19:30-21:00
    Gamlehallen
    F
    18:00-19:30


    Lag for gutar fødde i 2002 og 2003.


    Hovudtrenar:
    TBA | 

    Trenarteam:
    Olav Bauge | 90722671
    Even Flotve | 94151547


    Oppmann:
    Anett Stokken | 92292659

    Send epost til laget

     

  • G18
  • H3
  • H2
  • Gull
  • Nyehallen
    M
    21:00-22:00
    Rackethallen
    O
    18:30-20:00
    Nyehallen
    F
    15:00-16:30


    Lag for gutar fødd i 1999/2000.


    Hovudtrenar:
    TBA | 

    Trenarteam:
    TBA | 


    Oppmann:
    TBA | 

    Send epost til laget

     

  • Nyehallen
    M
    04:00-08:00

    Herrer 3. divisjon

     

    Hovudtrenar
    TBA | 


    Oppmann

    Ann Karin Grubbe | 


    Send epost til laget

     

  • Nyehallen
    M
    03:00-05:00

    Herrelag i 2. divisjon

     

    Hovudtrenar
    Jonas Sjölin | 47256199


    Oppmann

    Ann-Helen Hareide | 97755828


    Send epost til laget

     

  • Gamlehallen
    Ti
    17:00-18:00


    Stord sitt PU-lag


    Trenarar:
    John Andersen | 93890259

    Oppmenn:

    Aina Skogvold | 90050625

    Send epost til laget

     

Kalender